hydrolat w domu

Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo używane, gdyż mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów i szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę i przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a właściwie produkt uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku lub rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one nadzwyczaj łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dopasować według ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, jednak i o naturę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.