Kraków – wzrost dróg oraz transportu

Głównym z globalnych przeszkód w lwiej części polskich miast jest stan dróg. Polskie gminy nie są przygotowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki powstał przez zwiększenie się liczby pojazdów na polskich drogach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych inwestycji jakie powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli zwiększyć wygodę krakowian a także usprawni całokształt infrastruktury miasta.

Na tle okolicznych gmin, inwestycje drogowe w grodzie Kraka mocno się wybijają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni elektryczną linię autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto ma remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już istniejącymi drogami i remonty istniejących tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski działania
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, ale również lepszej odporności powierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale też komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na prostej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.