kuchnia włoska Kraków

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy makarony. Mocniej wrażliwi kosztują mniej znane dania – tortellini, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską należy zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w karcie znajdują się również nie tak typowe włoskie potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność i dania z wielu zakątków kraju. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie oznacza, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna ignorować wina. Kolacja bez wyjątku musi zawierać też wino. Kieliszek białego wina to we Włoszech norma. czytaj więcej o naszej restauracji Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie chianti, kalabryjskie bivongi i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film